Velitelé československé Vojenské akademie

 

Velitelé

P.č. hodnost jméno a příjmení od do poznámka
1. plukovník Louis Jules Frédéric Kieffer 1) 26.3.1920 1.8.1920 francouzská mise

 

2. generál Rémi Alphonse Chabord 1) 1.8.1920 10.5.1921 francouzská mise

(Fotoarchív VÚA)

3. plukovník Pasqual Marie Léon Pierre Castella 1) 10.5.1921 3.7.1921 francouzská mise

(Fotoarchív VÚA)

4. plukovník Pierre Marie Forlot 1) 3.7.1921 1.6.1923 francouzská mise

(Fotoarchív VÚA)

5. plukovník Vratislav Pech 1) 1.6.1923 1.9.1926  
6. plukovník František Hněvkovský 1.9.1926  1) únor 1934  
7. plukovník Otakar Zahálka 31.7.1934 2) 25.9.1938 28.2.1934 přidělen k VA 2)
8. plukovník Miloslav Regentík 25.9.1938 31.12.1938 mobilizace
9. brigádní generál Otakar Zahálka 1.1.1939 15.4.1939 2)  
10. major PhDr. Josef Dvorský 3) 7.5.1945 31.5.1945  
11. plukovník Šimon Drgáč 1.6.1945 8.10.1946  
12. plukovník Jan Květoň

9.10.1946 prozatímně,

velitelem od 1.1.1947 

30.8.1948 (Fotoarchív VÚA)
13. plukovník Karel Veger 4) 31.8.1948 7.1950  

1) data od VHA Praha

2)výpis z kvalifikační listiny od VHÚ Praha z 15.5.1959

3) Kronikáři města Hranic, 2004

4) Fotoarchív Ředitelství personální podpory Praha

 

Zástupci velitele

hodnost

jméno a příjmení

od

do

poznámka

mjr. Dr.

Jan Kloud 1)

1.12.1920

1.2.1921

 

pplk.gšt.

Oleg Svátek 1)

15.10.1920

1.3.1922

 

pplk.gšt.

Bedřich Homola 1)

1.3.1922

1.10.1923

 

pplk.gšt.

Jaroslav Paleček 1)

20.9.1923

1.10.1926

(Fotoarchív VÚA)

plk.

František Werner 1)

1.10.1926

1930

(Fotoarchív VÚA)

brig.gen. Josef Dvořák 1.1931 10.1935 (Fotoarchív VÚA)

plk.gšt.

Miloslav Regentík

1.9.1935

31.12.1938

 

plk.gšt. František Vejmelka 1.1.1939 červen 1939 do konce likvidace VA
plk. Alexander Korda říjen 1945 březen 1948  
plk. Vaněk      

1) data od VHA Praha